Günümüz teknolojik gelişmeleri, globalleşme ve sosyal yaşamın entegrasyonu insanların ve şirketlerin özel hayatlarını ve gizli kalması gereken konuları ortaya çıkarabilecek niteliktedir. Yasal olmamasına rağmen zaman zaman şirketler ve insanlar rakipleri hakkında bilgi edinmek için, böcek olarak adlandırılan dinleme ve takip cihazlarını kullanarak bilgi sahibi olmak yolunu seçebilmektedirler. Güvende hissetmek ve işlerimizin gizlilik içerisinde yürütülebilmesi adına, yaşadığımız ve çalıştığımız ortamların, toplantı odalarımızın, kullandığımız araçların bu tür böcek ve dinleme cihazlarını barındırıp barındırmadıklarını veya bunlardan temizlenmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

bu hizmetin yerine getirilmesinde çok önemli unsur olan güvenirlilik ile son teknoloji ürünü, teknik ekipmanlar ve konusunda uzman personel ile çözüm ortağınız olmaya hazırdır.

Güvenliğinize özen gösteriyor ve kıymet veriyorsanız, alacağınız hizmetin ne olduğunu incelemelisiniz. Hizmet veren firma kimdir? Personellerinin güvenirliliği nedir? Kullanılan cihazlar hangileridir? ve Teknolojik özellikleri nedir? Unutmayınız ki alet işler, el övünür.

Dinlenme riski içeren kişi ve kurumlar için Ev – İş yeri ve araçlar gibi ortamlarda yapılan görüşmeleri dinlemenin birkaç yolu vardır. Şirketimiz personelince bu hizmet verilmeden önce müşteri bilgilendirilmekte, nasıl bir hizmet sunulacağı, hangi cihazların kullanılacağı, gibi konularda müşteriler bilgilendirilmektedir. İstendiğinde gizlilik ilkesi gereğince özel gizlilik anlaşması da yapılmaktadır.

Firmamızdan alınan hizmetlere ilişkin bilgiler, üçüncü kişi ve kurumlar ile kesinlikle paylaşılmaz ve firmamızca kesinlikle referans olarak gösterilmez.

Gizlilik ilkesi gereğince, gerek görülmesi halinde müşteriye “Özel Gizlilik” anlaşması sunulur.

Termal Spektrum analizi, izleme ya da dinleme yapan cihazın tespitine yönelik etkili bir sistemdir. Elektronik devre üzerindeki termal ısı seviyesi baz alınarak yapılan tarama işleminde, cihazın bulunduğu alan, Termal Spektrum Analiz Cihazı tarafından ısı farkları hesaplanarak tespit edilir.

Aşağıdaki analizde ofis ortamında bulunan klima içerisine yerleştirilmiş ortam dinleme cihazının tespiti gösterilmiştir.

Bizim yapılan tarama işlemi sırasında, mevcut ortamdaki öğelere zarar vermeden, tavan, duvar, mobilya gibi alanların gizli bölmelerine yerleştirilmiş cihazları tespit edilmesi sağlanır.

Başlıksız-1

FL000004
FL000007
FL000010
FL000012
FL000014

Birçok dinleme cihazı radyo dalgaları aracılığı ile ses, video ve veri iletimi gerçekleştirir. Ortamda bulunan radyo dalgalarını tespit sistemimiz, radyo frekans spektrumunu tarar ve gerçek zamanlı olarak bu sinyalleri işler. Ses, görüntü ve veri aktarım frekanslarını analiz ederek ortamda bulunan olağan dışı veri aktarımını tespit eder. Kablosuz veri tespitinde son derece etkili olan bu sistem yüksek maliyeti, frekans dalgalarının yorumlanması konusunda eğitimli personel ihtiyacı ve cihaz kullanımı için gerekli teknik beceriye sahip personel yatırımı nedeniyle genellikle profesyonel kurumlar tarafından kullanılmaktadır.

spec1
spec2
Spectrum

Bazı cihazların uygun tarama sistemi olmadan tespit edilmesi oldukça zordur. Bekleme esasına dayalı GSM Böcek, mini cep telefonları vb. sistemler uzun süre sessiz konumda bekleyebilirler. Bu cihazlardaki kısa radyo frekanslarının tespit edilmesinde , Dijital Yer Analizi sistemiyle noktasal tarama yapar.

lawmate-md-40-advanced-cell-phone-gps-detector-product-images
11