Şirket, Ofis, Çalışma ve İkamet ortamlarında dinlendiğinizden mi şüpheleniyorsunuz?

Günümüzde gelişmekte olan ucuz maliyetli teknolojik araçlar sayesin de art niyetli kişiler tarafından 6698 sayılı KVKK (Kişisel Verilerin Koruma Kanunu) ne yazık ki çok kolay bir şekilde ihmal edilebilmektedir.  Sesli ve Görüntülü takip başta olmak üzere GPS takibi vb. eylemlerle siz farkında olmasanız dahi yapılabilir. Bunların başlıca nedenleri içerisin de; Kişisel İhtiraslar, Ticari Rekabetler gelmektedir. Özel Hayatınızın Gizliliğini siz farkında olmasanız dahi ihlal edebilmektedirler. Alanında profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile gerekli ölçüm ve testler yapılarak yaşamınıza güvenli bir şekilde devam etmenizi sağlamaktayız.

Alanında yetkin, tecrübeli teknik ekibimiz ve ileri teknoloji ekipmanlarımız sayesinde gerekli fiziki tarama ve testler yapılarak, ortam içerisinde Ses, Görüntü, GPS vb. verilerin sızıntısının olup olmadığı tespit edilmektedir.

Yapılan fiziki tarama ve testlerin sonucunda ele geçirilen böcek vb. metaryaller isteğiniz doğrultusunda inceleme altına alınır. Çalışma prensibi ve veri aktarım yöntemi dikkate alınarak; vericiyi yerleştiren kişinin amacı, kim olduğu farklı yöntemlerle tespit edilebilir.

Kişisel hayatınızın gizliliğini sağlayabilmek ve yaşam alanınızın mahremiyetini koruyabilmek, KVKK verilerinizin ihlalini önlemek için başlıca şu maddeler dikkate alınabilir.

1- İnternet kafe, Şirket bilgisayarı vb. gibi ortak kullanımın söz konusu olduğu ortamlarda önemli elektronik verilerinize erişilebilir olduğunun farkında olmak.

2- Tarafınıza gelen hediyeleri dikkatlice inceleyerek olağan dışı bir elektronik yapıya sahip olduğu gözlemlenirse uzman ekibimize danışmak.

3- Günübirlik kullanım alanlarında teknolojik ve fiziki anlamda dikkatli olunması.

4- Dinlendiğinizden şüpheleniyorsanız; sadece kendinizin bildiğine emin olduğunuz, yanıltma amaçlı önemsiz bir bilgiyi Kontrollü olarak dile getirmeniz ve geri size yansımasını takip etmeniz.

5- Firmamızdan temin edebileceğiniz kolay kullanımı sayesinde hızlı tarama imkanı tanıyan Bağlantıdaki Böcek Bulucu cihaz ile tarama yapmanız.